TATRY – LIPTOV – Golf Resort Jamník

lukratívny pozemok 688 787 m², obec Jamník, v centre Liptova


an image

ANALÝZA POLOHY

Pozemok, na ktorý je spracovaný investičný zámer Golfového rezortu, sa nachádza v centre Liptova, v údolí medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami s najatraktívnejšími turistickými centrami. Jeho príslušenstvom sú aj pramene a úpravňa vody, vodojem a ČOV (čistiareň odpadových vôd). Leží vo vzdialenosti 12 km východne od okresného mesta Liptovský Mikuláš, medzi obcami Jamník a Liptovský Peter. V dosahu 2 km vedie diaľnica D1 a vo vzdialenosti len 44 km sa nachádza medzinárodné letisko Poprad-Tatry.

Rovinatý pozemok sa nachádza v srdci slovenskej ľudovej kultúry, architektúry a turizmu (Múzeum liptovskej dediny Pribylina, Hybe, Východná). Blízke okolie ponúka veľké možnosti športového a oddychového využitia v letnej i zimnej sezóne. Výborné príležitosti na rekreačný rybolov, poľovníctvo, turistiku, cykloturistiku , agroturistiku a lyžovanie – dostupnosť najprestížnejších lyžiarskych stredísk Slovenska, ako sú Chopok – Jasná (29 km), Štrbské Pleso (31 km) a Tatranská Lomnica (53 km), Liptovský Ján (10 km), Závažná Poruba (11 km), Malinô Brdo (45 km), Starý Smokovec (47 km).

V okolí je množstvo chránených prírodných krás, z ktorých sú najznámejšie Demänovská ľadová jaskyňa (23 km), najdlhšia dolina na Slovensku – Jánska dolina (17 km), v blízkom dosahu je Národný park Nízke Tatry a Tatranský Národný Park. K rozvoju cestovného ruchu pozitívne prispieva blízkosť rekreačných centier s celoročne otvorenými termálnymi aquaparkami - Tatralandia Liptovský Mikuláš (16 m), Gino Paradise Bešeňová (31 km), Aquacity Poprad (50 km) a taktiež možnosť rekreácie na priehrade Liptovská Mara (16 km), ktorá ponúka možnosti jachtingu a iných vodných športov, adrenalínové vodné športy na horskej rieke Belá (11 km). V blízkosti (5 km) sa nachádza geotermálny vrt.

Mapa

an image an image an image

Interaktívna mapa:


ANALÝZA VYUŽITEĽNOSTI

Vzhľadom na veľkú plochu pozemku je možné ju využiť na výstavbu kvalitného 18 jamkového golfového centra s priľahlým hotelovým komplexom, taktiež pre výstavbu súboru rekreačných apartmánových domov, rekreačných komplexov, regeneračných centier prípadne luxusných bytových a vilových domov s množstvom zelene a prekrásnymi panoramatickými výhľadmi na hrebene Tatier. Na toto využitie golfového rezortu je spracovaný investičný zámer.

Kópia katastrálnej mapy

an image

Videoprezentácia

Potrebujete viac informácií?

V prípade potreby podrobnejších informácií, neváhajte prosím a vyplňte nasledúci formulár. Na Vaše otázky budeme odpovedať v čo najkratšom čase. Prosíme o vyplnenie všetkých položiek.

Subjekt:


Správa:


Meno odosielateľa:


Email odosielateľa: