Zvolen, mestská časť Bakova jama

oplotený areál, 40 668 m², 3 km od centra mesta, pozemok je určený na zastavanie


an image

Poloha a región

Oplotený areál so súborom pozemkov o celkovej výmere 40 668 m² je určený na zastavanie a je napojený na rozvod vody s vlastnou čistiarňou odpadových vôd a rozvod elektrickej energie. Komplex obsahuje administratívnu budovu s plochou 2 443 m² a viacero stavieb a objektov rôzneho využitia. Prístup je po miestnej komunikácii, ktorá ústi na cestu I. triedy v smere Zvolen – Lučenec. V blízkosti sa nachádza aj medzinárodné letisko Sliač (cca 11 km) a železničný uzol Zvolen s nákladnou a osobnou stanicou. Zvolen je prepojený s Banskou Bystricou (20 km) rýchlostnou cestou R1 a výhľadovo sa obe mestá spoja do súmestia. Významovo je to 3. najdôležitejší región Slovenska.

Z areálu, ktorý sa nachádza na okraji lesného porastu, je prekrásny panoramatický výhľad na mesto Zvolen a jeho okolie, na sútoku riek Hron a Slatina južne od mesta Banská Bystrica, v objatí sopečných pohorí Poľany, Kremnických a Štiavnických vrchov. Atraktívne pozemky sa nachádzajú v tichom prostredí s množstvom možností športového a rekreačného využitia – rybolov, poľovníctvo, turistika (značené trasy), cykloturistika v okolí Zvolena (značené trasy), lyžovanie – rekreačno-športové stredisko Kráľová (cca 9 km) – dostupné mestskou autobusovou dopravou, SKI Turecká, Poľana a ďalšie.

K rozvoju cestovného ruchu prispieva aj blízkosť a ľahká dostupnosť k celoročne otvoreným termálnym kúpeľom – Sliač (cca 4 km), ktoré má liečivé účinky využívané hlavne pre wellness a Kováčová (cca 9 km), kde sa nachádza Národné rehabilitačné centrum a Špecializovaný liečebný ústav Marína.

V blízkosti sú veľmi známe sídelné celky Detva a Očová so svojou špecifickou ľudovou kultúrou detvianskeho typu. V Očovej sa pravidelne organizujú letecké dni a je tu aj možnosť využitia vyhliadkových letov a bezmotorového i motorového leteckého výcviku.

Pozn.: t.č. budova mužstva (monoblok) č. 9, administratívna budova VBS č.7 a budova č. 6 nie sú predmetom predaja.

Mapa

an image an image an image

Interaktívna mapa:

Analýza využiteľnosti

  • pozemok vhodný na rozparcelovanie pre výstavbu rodinných domov, časť pozemku možno využiť na podnikateľské a administratívne účely
  • plná občianska vybavenosť v tesnej blízkosti
  • možnosti rekreácie, liečebných pobytov, turistiky, rybolovu, poľovníctva
Lokalita je klasifikovaná ako veľmi zaujímavá z hľadiska jej polohy a využitia.

Kópia z katastrálnej mapy

an image

Potrebujete viac informácií?

V prípade potreby podrobnejších informácií, neváhajte prosím a vyplňte nasledúci formulár. Na Vaše otázky budeme odpovedať v čo najkratšom čase. Prosíme o vyplnenie všetkých položiek.

Subjekt:


Správa:


Meno odosielateľa:


Email odosielateľa: